Vyzkoušejte dva zaručené tipy, jak udržovat žumpy a septiky

motýli

Většina zákazníků, kteří mají na chatě, chalupě nebo v rodinném domě žumpu či septik, se potýká s problémy zápachu, čím dál častějšího vyvážení obsahu žumpy a tvoření usazenin a krust, které se nedají odčerpat.

Do septiků a žump přitékají odpady nejen z WC, ale i z kuchyně, jako jsou zbytky jídel, tuky a usazeniny z kávy, které se spláchnou při mytí nádobí. Tyto odpady se postupně ukládají v potrubí i nádrži a tvoří usazeniny na dně nebo pevnou krustu na povrchu žumpy či septiku a jsou velmi problematicky odstranitelné. Často se setkáváme s tím, že je tato usazenina natolik tuhá, že fekální vozidlo odčerpá jen dvě třetiny nebo polovinu obsahu nádrže a se zbytkem si bohužel neporadí. To má za následek snížení obsahu nádrže a z toho plynoucí potřebu častějšího vyvážení, tedy vyšší finanční náklady a samozřejmě nepříjemný zápach, který vzniká zahníváním a rozkladem organické hmoty v žumpě či septiku. Dalším problémem je, že plyny, které vznikají v nádrži, probublávají potrubím a sifony až do obydlí a způsobují tam nepříjemný zápach. Nejčastěji se tyto problémy projevují v teplých letních měsících nebo při poklesu tlaku vzduchu.

Bakterie a enzymy, které obsahuje výrobek Bacti ZS zásadně urychlí proces rozkladu. Organický materiál se rozloží na vodu a oxid uhličitý, který samovolně unikne do ovzduší a voda se dá odčerpat.

V případě, že máte v žumpě či septiku přepad, kudy odtéká voda i s částí aplikovaných bakterií, doporučujeme častější dávkování, cca jednou za 14 dní.

Na čištění odpadů, sifonů a potrubí doporučujeme použít přípravek Bacti SO a Bacti KD. Tyto přípravky nijak neovlivňují a nesnižují účinnost přípravku Bacti ZS.

Zásadní chybou je naopak používání přípravků, které obsahují chlor nebo louh, protože tyto ničí všechny bakterie – ty, které máte přirozeně v septiku či žumpě, i ty přidané na pomoc s rozkladem, odpad začne velmi zapáchat a zastaví se rozkladný proces. Nějakou dobu potom trvá, než se obnoví správný chod žumpy nebo septiku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení