Stimulátory zdraví rostlin

JAK ZVÝŠIT ÚRODU A ZDRAVÍ ROSTLIN? Vyzkoušejte BAKTERIE

 carrots-2387394_640

 Jedná se o zcela novou směs přírodních bakterií určených pro kořenový systém rostlin. 

 

V čem jsou bakterie výjimečné?

Bakterie okamžitě začnou vytvářen na kořenovém systému rostlin "bakteriální hráz", přes kterou se nedostanou patogeny, které výrazně rostlinu vysilují. Díky této ochraně je rostlina mnohem silnější a zdravější. Dokáže více odolávat klimatickým podmínkám a listovým chorobám. Díky omezení patogenů se kořenový systém začne rozrůstat a dokáže předávat více živin rostlině. 

Bakterie taktéž dokáží rozkládat živiny a další látky v půdě tak, aby byli pro rostliny co nejlépe stravitelné. Díky tomu stoupá množství živin odebrané rostlinou z půdy a dochází k rychlejšímu růstu rostliny. Díky bakterií také rostliny mnohem lépe přijímají fosfor, draslík a železo.

100% přírodní bakterie lze použít i na veškeré rostliny s plody (zelenina, ovoce, keře, stromy, atd.). 

S pomocí bakterií lze dosáhnou výrazně kvalitnější a zároveň lepší úrodě!

Bakterie pro rostliny >>>ZDE<<< 

 

Výsledky z růstové komory

Po třítýdenním růstu, v půdě chudé na živiny, byly rostliny sklizeny s těmito výsledky:

 • Objem kořenů vzrostl o 34%
 • Hmotnost suchého kořene vzrostla o 58%
 • Délka výhonů vzrostla o 46%
 • Hmotnost suchého výhonu vzrostla o 47%

 

strawberries-3974646_640

 

Rhizosféra

Rhizosféra je místo, kde se spolu setkávají kořeny rostlin a půdní mikroorganismy. Kořeny uvolňují do půdy spoustu látek, které jsou důležité pro růst mikroorganismů. Bakterie zase uvolňují živiny v jednoduchých formách, které kořeny využívají pro svůj růst a pro růst celé rostliny. Jedná se v podstatě o unikátní ekosystém.

Omezení patogenů

Přidáním vybraných bakteriálních kmenů zajistíte, že rhizosféfa bude osídlena jen prospěšnými kmeny mikroorganismů. Všechny bakterie rodu Bacillus, obsažené v našich STIMULÁTORECH ZDRAVÍ ROSTLIN, jsou vysoce konkurenční. Prosazují se na úkor původních bakterií a činí rostlinu v podstatě neviditelnou pro patogeny. Kořeny rostliny reagují na bakterie obrannou reakcí, která se přenáší do celé rostliny. Tento jev má za následek snížení výskytu listových chorob.

Fosfor

Fosfor patří mezi základní živiny potřebné pro růst rostlin, ale není pro ně snadno přístupný. Vytváří nerozpustné sloučeniny se železem, hliníkem a vápníkem. Bakterie obsažené v STIMULÁTORECH ZDRAVÍ ROSTLIN  mají schopnost měnit fosfor na jednodušší formy, jako je ortofosfát, které rostlina lépe vstřebá.

Draslík

Podobně jako u fosforu STIMULÁTORY ZDRAVÍ ROSTLIN obsahují kmeny bakterií, které jsou schopné zvýšit rozpustnost draslíku a rostliny k němu získají snadnější přístup.

Železo

Ve STIMULÁTORECH ZDRAVÍ ROSTLIN jsou obsaženy bakterie, které umí vytvářet siderofory. Jsou to sloučeniny železa, které umožní kořenovým buňkám jeho využití.

Enzymy

Enzymy jsou stejně jako makroživiny nezbytné pro zdravý růst rostliny. STIMULÁTORY ZDRAVÍ ROSTLIN obsahují bakterie, které produkují vysoké hladiny enzymů a přeměňují organickou hmotu na aminokyseliny, které přímo vyživují rostlinu.

Hnojení

STIMULÁTOR ZDRAVÍ ROSTLIN neslouží jako hnojivo, ale významně snižuje jeho množství. Doporučujeme používat organické hnojivo a kompost.

Výživa

STIMULÁTOR ZDRAVÍ ROSTLIN je doplněn o speciálně vybrané přírodní huminové kyseliny, fulvonové kyseliny, aminokyseliny a mikroživiny, jejichž účelem je co nejvíce podpořit růst rostlin.

Shrnutí

Roky výzkumu a vývoje vyústlily ve vybrání jednotlivých druhů kmenů bakterií. Bakterie v STIMULÁTORECH ZDRAVÍ ROSTLIN podporují koloběh živin v půdě a činí půdní minerály rozpustnějšími a přístupnějšími pro využití rostlinami. Bakterie kolonizují rostlinu, potlačují patogeny, rostlinu živí a podporují její zdravý růst. Vhodnou kombinací vzájemně se doplňujících bakteriálních kmenů došlo ke spojení všech těchto schopností.

Výhody používání STIMULÁTORŮ ZDRAVÍ ROSTLIN

 • Díky větším a silnějším kořenům se pro rostlinu stane dostupnější výživa z větší vzdálenosti, bude lépe hospodařit s vodou a odolávat suchu
 • Zesílí i nadzemní část
 • Zvýší se výnosy sklizně
 • Zlepší se zdraví rostliny
 • Významně se omezení listové choroby, jako jsou plísně, padlí a houby
 • Bakterie přirozeně se vyskytující v přírodě
 • Komplexní výrobek, který zároveň vyživuje i chrání
 • Neobsahuje žádné chemikálie
 • Nelze předávkovat