Čisté domácí odpady bez chemie? Vyzkoušejte speciální půdní bakterie!

 

Jak vyčistit domácí odpady a bez chemie?  Použijte bakterie.                                

Nejprve si řekněme, jak probíhá rozklad organického (rostlinného a živočišného) materiálu v přírodě. V půdě, vzduchu, vodě i v organismech se vyskytují miliardy různých bakterií, které jsou v klidovém stavu a začnou se množit, jakmile mají příznivé podmínky – to znamená, jakmile mají co rozkládat a k tomu mají optimální teplotu a vlhkost, pH a další. Každý druh bakterií potřebuje k životu jiné podmínky a je schopen rozkládat jiné materiály. Některé bakterie se tak specializují na rozklad tuků, jiné na škroby, rostlinnou hmotu, celulózu, bílkoviny, močovinu atd. 

Tyto výborné vlastnosti bakterií se dají efektivně využít i v odpadech.

Velmi efektivní, jednoduchou a ekologickou cestou je použití bakteriálního přípravku. Bakterie se v potrubí nebo sifonu začnou velmi rychle množit, čímž raketově zrychlí proces rozkladu, odpad uvolní, vyčistí a při pravidelném používání už vám zápach ani ucpání hrozit nebude.

Jak to funguje?

Možná si teď říkáte, jak je to možné? Jak dokáží bakterie zprůchodnit odpad? Odpověď je opravdu jednoduchá. K jakémukoliv rozkladu v přírodě je zapotřebí vzduch, vlhkost a bakterie. Tyto tři složky vám zajistí, že se organická hmota (odpad) postupně rozloží zejména na vodu a oxid uhličitý. Přidáním půdních bakterií do odpadu mnohonásobně zvýšíte jejich obsah v potrubí a to se bude čistit až 100x rychleji (díky 100 násobnému zvýšení obsahu půdních bakterií v potrubí). Jednoduše - čím více bakterií, tím rychleji se zanesené potrubí uvolňuje. 

 79668275_23844073080220720_5701663557540642816_n.png

U nás můžete sehnat dva druhy bakteriálních přípravků do odpadů, liší se dle způsobu použití.

Přípravek Bacti KD – KUCHYŇSKÉ DŘEZY (zde) - je určen do kuchyňských dřezů a jsou v něm obsaženy nejen bakterie na rozklad živočišných a rostlinných složek, ale je posílen i o bakterie na rozklad tuků.

Přípravek Bacti SO – SIFONY ODPADY (zde) – je svým zaměřením více vhodný do koupelen, kde se postará o zbytky mýdel, šamponů, šupinek kůže, vlasy atd.

Jedná se 100% přírodní půdní bakterie, které jsou naprosto bezpečné. Vždy se jedná pouze a výhradně o kmeny volně se vyskytujících půdních bakterií, které byly vybrány pro svou konkrétní schopnost.

Nic před Vámi neskrýváme a proto u každého přípravku uvádíme i počet bakterií. Čím více bakterií, tím větší a rychlejší účinek.

 49(1)_bacti-so-bakterie-do-sifonu-0-5kg (2)51_bacti-kd-bakterie-do-drezu-0-5kg 50_bacti-so-bakterie-do-sifonu-100g 52_bacti-kd-bakterie-do-drezu-100g